F&Q

Nejčastější otázky a odpovědi na ně

Presety jsou předpřipravené kroky na úpravu fotografií. K používání presetů potřebujete Lightroom mobile, Lightroom Classic, Lightroom CC nebo Photoshop CC. 

Ano. Balík obsahuje jak formát .XMP pro Adobe Lightroom a Photoshop, tak i .DNG soubory, kterými lze nainstalovat presety do free mobilní verze. Pokud máte z nějakého důvodu starší verzi lightroomu a nefunguje vám formát .XMP, nainstalujte presety podle přiloženého návodu, jakobyste instalovali na mobil.

Presety vám přijdou na email. Měly by přijít ihned po zaplacení, respektive po připsání částky, na platební bránu, kterou využívám. Na emailu najdete odkaz na balíček ve formátu .zip. Ten rozbalte a postupujte pak dále podle návodu ve složce.

Balík stahujte raději na stolních pc nebo macOS zařízeních. Na mobilech to jde taky, ale nemůžu vám dát návod, jak otevřít stažený soubor, protože to má každý telefon jinak.

Na Windows klikněte na složku pravým tlačítkem myši, najeďte na „Extrahovat vše…“ a pak jen klikněte na „Extrahovat“. Složku budete mít v místě, kde jste si stáhli .zip.

Na macOS stačí na .zip kliknout dvakrát levým tlačítkem myši.

Pokud máte macbook, můžete namísto kliknutí na tlačítko „Show developed presets“ vidět tuto složku.

Pak je potřeba navíc rozkliknout složku „Settings“ a do ní složku s presety vložit.

Pokud vám nejde vkládat presety podle přiloženého návodu ani na Windows/macOS, tak stačí kliknout u presetů na tlačítko „+“ a dát „Import Presets…“.

V programu Photoshop najeďte nahoře na FILTR a FILTR CAMERA RAW (Pokud máte zašedlý Camera Raw filtr, převeďte vrstvu na Smart / Inteligentní objekt)

V pravo poslední ikonka.

 

Nebojte se mi napsat na email kladnicek.lukas@gmail.com a do PŘEDMĚTU napište „DOTAZ PRESETY“. Díky a budu se těšit na váši zprávu.

Lukáš

TIPY A TRIKY.

Časem bych rád udělal stránku Tipy a triky a obyčejné úpravy fotek, abyste to mohli okoukávat. Pokud máte nápady a zajímalo by vás něco konkrétního, dejte mi vědět na instagram @lukaskladnicek.

This website uses cookies to improve your experience. Cookie Policy