Almsee

Almsee je naší první zastávkou na cestě do Itálie. Příjezd na jezero je jednoduchý. Do googlu jsme zadali podle návodu na blogu scoutandthecity Jakuba Maříka  Almsee a zaparkovali auto.  Intuitivně  jsme se vydali po cestě podél jezera. 


Ráno jsme ještě stihlli mlhu, ale po chvilce a na chvilkul vysvitlo sluníčko a to byla naše chvíle. Rychlé koupačky, poležet na dece u auta a jedeme směr Hallstatt.


Hallstatt

Po vjezdu do města jsme hned záhy zjistili, že všechny parkoviště ve městě jsou úplně plné.

Beznadějně.

Chtěli jsme si stoupnout do fronty na vjezd, ale přišlo nám, že pouští jen s Rakouskou poznávací značkou. No a tak nám nezbývá nic jiného, než auto nechat dál za městem a jít po silnici pěšky.
Po vstupu do města jsem se zděsil. Čekal jsem něco jiného. Čekal jsem zachovalé město v původním stylu a přitom jsem se dočkal pouze davu asijských turistů, přeplněných uliček a reklamního smogu. Dokážu si představit, jak místní trpí tímhle typem turistického pobláznění. Pokud můžu něco ohledně Hallstattu doporučit – NEJEZDI TAM.


lago di braise

Na Lago di Braise jsme se chtěli vydat na sedmou ráno, ale kluci demokraticky rozhodli, že se spíš nasnídáme na hotelu a tak jsme se na jezero dostali až po desáté. Respektive po desáté jsme se dostali na parkoviště vzdálené 6 km do jezera a to se plnilo a plnilo a plnilo. Takže jsme zase sedli do auta a vymysleli náhradní plán. Každopádně pokud na tohle jezero někdo chce jet, tak příjezd musí být velmi brzo ráno.

Lido am Kalterer See

Náhradní plán měly být lázně spojené dohromady s jezerem. Po příjezdu zjišťujeme, že je to obyčejné koupaliště přeplněné lidma a tak místo placení 8 eur za vstup skáčeme do jezera u přístavu půjčovny šlapadel a dáváme se na další alternativní plán.

lago di garda

Na Lago di Garda se ubytováváme morning za 3100  korun na 4 osoby příimo u Jezera. Absolutní bomba. Navíc jsme si nabídli pár welcome drink. na recepci a to mi zlepšilo den.

K večeři pizza, koupání a já jdu dospat nachlazení. 

Druhej den ráno hezky prosciutto a foccacio z místního Coopu a koupáni v jezeru je highlightem tohodle místa. 

jak to vypadá na travel blogu vs realita


Cestou na další destinaci si užíváme ještě výhled na severní část Lago di Garda.

Původně jsme chtěli dojet ze severu jezera na jih a zase se ubytovat, ale jih nevypadá tak hezky jako sever a tak se rozhodneme jet dál k moři. Přes Bolognu. Na oběd? Takže Spaghetti Bolognese a Aperol byl na stole a to i přesto, že těstoviny moc nejim.


San Marino

Z Bologny spěcháme do San Marina, kde jdeme rovnou spát a prohlídku starého města necháváme na ráno.


Ráno v sedm vcházíme do úplně prázdného města, kde potkáváme jen zásobovače. Máme štěstí a pár kaváren je už takhle brzo otevřených. Po procházce po hradbách dáme jednu kávej a zpět do hotelu najít ubytování na dalši dvě noci. Tentokrát už u moře. – Jupííí

cervia

Dva dny válení a odpočívání u moře a bazénu – zas tak ne jupí. Moře je mělké, ale co jsme asi čekali v Itálii. Bazén je lepší, jen počasí se hodně mění a chvilku prší a chvilku sunshine:D. Hotel nejdražší z celého výletu a zas taková bomba to není. Prostě platí pravidlo, čím turističtější, tím dražsí. Snídaně v hotelu Miramare, který má údajně 4 hvězdy, je docela katastrofa.

Alespoň jsem využil dny bez přesunů ke stříhání svatebního videa:) zatímco kluci si dělají výlet do Raveny. Zítra ráno se už budeme přesouvat do Benátek, kde budeme minimálně jednu noc spát.


benátky

Autem do Benátek je to překvapivě snadný. Přes most nás to hned táhne na parkoviště, kde den parkování výjde na 21 eur (a každý dalšá započatý den, i jen část dalších 21eur). Na parkovišti nastupujeme na vaporetto směr Rialto. Bydlíme přímio v centru dění. Ubytujeme se, kluci se musí trošku upravit a jdeme projít město.


Tady si kluci našli holky. (Aspoň na fotku) – a nemuseli za to nic platit. A to se počítá…Nakonec necháváme procházení po památkách na náměstí San Marco na zítra a jdeme do naeho oblíbeného baru z minulé návštěvy Benátek s Ondrou.

Aperil / Select / Cinzano spritz jen a pouze za 3 eura. Takže jsme jich tam pár poslali, zakousli to kanapkami a zdrželi se až do večera:).
Druhý den je bolestivý a tak rychle procházíme, co je nezbytné a sedáme na vaporeto zpět k autu a přemýšlíme, přes co se budeme vracet zpět do Česka.

Boveč

První den se ubytováváme v našem luxusním stanu 2+1, který úspešně po ani ne 30 minutách máme postavený a jdeme si dát jídlo do místní „restaurace“. Kvalita jídla i možnost placení kartou nás super překvapuje. I dobrý točený pivo tu mají. Tak je pravda, že jsme na Slovinsku a to znamená, že se nebezpečně přibližujeme k Česku.

Druhý den jdou kluci zkusit Kajaking do řeky a já mám rozum a po nemoci si jen k ledové vodě sednu a občas se v ní chladím… Baví mě to asi deset minut a sedám na pivo do místní restošky.

Lukáš Kladníček
Lukáš Kladníček
https://lukaskladnicek.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This website stores cookies on your computer. Cookie Policy