- PRESETY -

PURE.

CO?

Preset je sada předpřipravených kroků do programu Lightroom na úpravu vašich fotek. Řada PURE je soubor 8 balíků presetů. Každý balík obsahuje 5 presetů. Tedy kompletní PURE řada má 40 unikátních vizuálních stylů. 

PROČ?

Pokud vlastníte Presety 2020 nebo 2021, tak vám skvěle doplní paletu presetů a troufnu si tvrdit, že tak máte kompletní výbavu jak na na fotky z dovolené u moře, lyžovačky na horách, tak i na fotku kafíčka s knihou v kavárně nebo doma v obýváku u telky. Pokud presety zatím žádné ode mě nemáte, balíky z řady PURE jsou skvělý start. 

KDE?

Použít PURE presety můžete na fotky jak vyfocené v interiéru za umělého světla, tak i v exteriéru v noci a na denním světle. PURE jsou jednoduché a čisté presety, které jsou tak univerzální, že se hodí na jakoukoliv fotku. PURE balíky jsou tak ideální pomocník pro jednotný styl fotek třeba na instagram grid.

JAK?

Abyste mohli používat presety PURE, potřebujete program Lightroom CC na mobil (stačí verze zadarmo) nebo Lightroom / Photoshop na PC / Maca, který podporuje .XMP presety. Instalace presetů do mobilu probíhá přes .DNG soubory a pomůže vám v tom přiložený návod.

perfect grid.

Pokud bych si měl vybrat jediný balík ze všech osmi z řady PURE, tak by to byl právě Perfect Grid. Je to nejuniverzálnější balík a opravdu funguje na jakoukoliv fotku. Jak název napovídá, pokud budete používat tento balík, tak váš instagram feed bude hezky sladěný bez větší námahy. Celý balík v sobě má lehké zrno a Classic udržuje barvy tak jak jsou, Neutral je na jednotu feedu nejjednodušší, protože dává modrou barvu úplně pryč, Pink dodá fotce narůžovělý tón, Teal modrou posune do tyrkysové a Warm je čistý, skoro jako look kvalitní VHS kazety. Preset veškerou červenou posouvá do oranžovější barvy.

Součástí balíku: Perfect Grid ClassicPerfect Grid NeutralPerfect Grid PinkPerfect Grid TealPerfect Grid Warm

Clear White.

Presety v interiéru potlačí nažloutlé zdi a udělají z nich hezké bílé. Jednoduše Classic je základ a Brighter její světlější verze. Cold hodí fotku do chladnějších barev. Outside je ideální do míst, kde jsou nějaké rostliny nebo zelená barva, kterou nechcete potlačit.

Součástí balíku: Clear White Classic, Clear White Brighter, Clear White Cold, Clear White Neutral, Clear White Outside

Bland.

Bland fotky zesvětlí a navodí blogerský dojem. Bright Pink je typicky blogerský preset, neutrální barvy, modrou do tyrkysova a jakou bonus dělá hezkou barvu pleti.  Forest je vhodný na fotky, kde máte i zelenou barvu, například pokojové rostliny.Neutral je ideální v případech, kdy Classic nesedí zejména v oblasti barvy pleti. Teal udělá z modré tyrkysovou, ale oproti Bright Pink není tak zesvětlující a navíc bez růžových tónů. 

Součástí balíku: Bland Classic, Bland Bright Pink, Bland Forest, Bland Neutral, Bland Teal

Origin.

Origin jsou presety vycházející barevně z původních balíků 2020 a 2021. Cold Grain je preset, který nepatrně ochladí tón fotky a přidá zrno. Neutral velmi desaturuje modrou barvu. Neutral brighter je světlejší varianta. Warm je teplejší varianta Neutralu.

Součástí balíku: Origin Classic, Origin Cold Grain, Origin Neutral, Origin Neutral Brighter, Origin Warm

Moody.

Podobně jako presety Origin vycházejí z presetů z roku 2020 a 2021. Moody BW je černobilý preset, který zachovává červenou a oranžovou barvu, tedy barvu pleti a BW green navíc hodí celkový barevný tón fotky do zelena. Pink v tmavých místech hází nenásilně do růžova a lehce desaturuje modrou barvu. Teal hází modrou do tyrkysové.

Součástí balíku: Moody Classic, Moody BW, Moody BW Green, Moody Pink, Moody Teal

Sharp.

Fotky zvýrazní a zostří.  

Součástí balíku: Sharp Classic, Sharp Colored, Sharp Neutral, Sharp Pink, Sharp Teal and Orange

Fade.

Fade preset je balík, který upraví nejen barvy uvnitř fotky, ale i hodí nad fotku lehkou vrstvu barvy, která zaručí jednotnost všech fotek například ve feedu na Instagramu. Fade Blue je spíš klučičí chladný preset. Classic dodá fotce analogový pocit. Green do stínu jemně dodá zelený nádech. Růžová vrstva je typicky blogerský kousek a Warm Teal dodá fotce teplý nádech a modrou na fotce posune do tyrkysové.

Součástí balíku: Fade Blue, Fade Classic, Fade Green, Fade Pink, Fade Warm Teal

Vintage.

Presety s trochu zasněným efektem. Cold má jasné modré tóny a určitě je hodně originální a není pro všechny. Preset Loveje můj nejoblíbější a je do růžových tónů. Neutral je bez specifického zabarvení. Teal and Orange háže modrou do tyrkysové a červenou do oranžova a je hodně specifický. Warm je do teplých tónů zabarvený preset.

Součástí balíku: Vintage Cold, Vintage Love, Vintage Neutral, Vintage Teal and Orange, Vintage Warm

Do mobilu i PC

Presety si pořídíte jednorázově, nainstalujete do programu a můžete neomezeně používat. Presety fungují v programech Adobe Lightroom CC, Adobe Lightroom mobile a Adobe Photoshop CC. Dokonce si Lightroom v mobilu nemusíte ani platit, abyste tyto presety mohli používat. Presety do mobilu se neinstalují přes .xmp soubory, ale přes .dng soubory. Instalace bude popsána krok po kroku v .pdf v balíku, který si stáhnete do počítače nebo macbooku po zaplacení objednávky.

- presety -

pure.

Pokud chcete vidět aplikaci všech presetů vždy na stejné fotce a porovnat, co který preset dělá.

This website uses cookies to improve your experience. Cookie Policy