BOHUŽEL už hodně zpětně vytvářím tento článek z Budapešti. Každopádně to byla první společná dovča s mojí Zuzkou a tak bych si tady záznam rád vytvořil a uchoval:). 

ťapiny

Prošli jsme toho opravdu hodně. Zpětně si vybavím Rybářskou baštu, ze které je hezký výhled na celou Budapešť (doporučuju podle Google map přijet MHD z druhé strany a tak si zkrátit obří výšlap). Další must see atrakce jako Parlament, Budapest eye nebo ten most – jehož jméno si nepamatuju – jsme viděli. 

_DSC5147
_DSC4975
_DSC4649
_DSC3703

Ale nejvíc mě zaujalo to, co jsme objevili náhodou. Takže nejlepší restaurace Bestia (o jídle se celkově rozepíšu ještě níž) nebo krásná zastávka metra Szent Gellért tér.

_DSC4553
_DSC4430
_DSC3507
_DSC3537

papiny

No a když jsme takhle skončili u jídla, rozepíšu se, kam jít jíst a kterému místu se klidně vyhnout, i přesto, že mají dobrá hodnocení na googlu. Text vezmu ze svého instagramu.

„Naše první zastávka na jídlo bylo na místo, které jsem našel úplnou náhodou na Instagramu. @bestiabudapest má opravdu moc hezky interiér a neskutečně dobrý jídlo a limonády. Doporučuju Bestrami Sandwich a Asian chicken salad. Tohle jsme vyčetli pak na googlu v recenzích a potvrdilo se. Servis na jedničku.

Další jídelní zastávka z těch „must have“ bylo na doporučení @shopaholicnicol – kavárna @cirkusz. Za desetiminutové čekání ve frontě budete odměněni opravdu neuvěřitelně dobrou snídani a budete mít možnost vidět luxusní restaurační setup, jak mají nastavený na place. Fungují jak hodinky a každý dělá to své, aby se každý co nejdřív najedl. Za nás neuděláte chybu s Francouzským toastem a Vejcem Benedikt a pak měli sezónní Vejce Benedikt, ale na bramboráku a s trhanými vepřovým masem místo muffinu a slaniny. To mi chutnalo že všeho nejvíc😍.

Perfektní místo na jídlo, kde si každý vybere je @karavan_budapest . Od vege, přes Asii, sladké až po Americke BBQ (Smokey monkeys bar), které nás zaujalo nejvíc a tak jsme si dali nějaký velký talíř všeho. To bylo taky skvělý 💯! Kdyby nepršelo🌧, byl by to asi silnější zážitek. Ale možná tam aspoň nebylo tolik lidí díky tomu.

No a teď už to bude trošku horší. @mazeltovbudapest všemi doporučovaný nás zklamal. Asi vysoká očekávání vůči ceně. Cenově je to stejné jako Bestia a to jídlo nebylo tak best. Objednávku jídla mi spletli a tak jsme jídlo jedl „na dvě půlky“. Limonáda nic moc. Jídlo bylo normální. Za návštěvu to stojí hlavně kvůli prostředí. To je bomba.

Asi nejhorší zážitek s jídlem máme v @getto.gulyas , kde teda jsme si dali dva druhy „gulášového pokrmu“ a teda obojí byl hnus. Příloha neodpovídala moc popisu, tak jsme byli zaskočeni, ale budiž. Ale jídlo bylo úplně nedochucené a neosolené. Děsně overrated na googlu v hodnocení a tomuhle doporučuju vyhnout se obloukem.“

závěrem

Budapešť je jedno z nejhezčích měst, ve kterých jsem snad kdy byl. Trošku mě mrzí, že nám celou dobu pršelo, ale aspoň jsme měli možnost se tulit pod deštníkem :D. Doporučuju chodit pěšky, případně využít MHD, které bycházelo ještě levněji jak v Praze.

_DSC3986
_DSC3568
_DSC4712b

Lukáš Kladníček
Lukáš Kladníček
https://lukaskladnicek.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This website stores cookies on your computer. Cookie Policy